o nas

Zbigniew Waligóra założył Artemix w 1993 roku.
Od początku działalności domeną firmy był szeroko rozumiany design,  projektowanie wyjątkowych wnętrz oraz sprzedaż mebli, oświetlenia i akcesoriów sygnowanych przez takie sławy jak: Starck , Wanders , Castiglioni, Mendini, Le Corbusier, Citterio…
Jesteśmy ludźmi którzy z pasją podchodzą do swojej pracy, zawsze zaangażowani i otwarci na nowe pomysły. Nie tylko pomagamy urządzać wnętrza ,ale także wprowadzamy do życia luksus i poczucie obcowania z pięknem.
Prowadzenie przez wiele lat salonów  Artemix w Szczecinie ,Poznaniu , Warszawie i Wrocławiu dało nam unikalną  możliwość  dotarcia do bardzo wielu klientów oraz  poznania ich gustów i potrzeb.  Ta wiedza oraz pasja do designu sprawiły , że Artemix jest jedną z najdłużej działających firm w tym segmencie w Polsce.
Jednym z najważniejszych celów jest promocja sztuki i współczesnego wzornictwa. 
Nasz asortyment to w znakomitej większości topowe światowe marki. Poprzez systematyczną obecność  na najważniejszych europejskich imprezach targowych designu i nowoczesnych technologii dbamy o to aby  przedmioty oferowane przez nas były wyjątkowe, piękne i najwyższej jakości ale również nowatorskie.
Współpracujemy z czołowymi architektami i projektantami wnętrz, którzy zawsze mogą liczyć na naszą pomoc w kwestiach technicznych czy stylizacyjnych.
Specjalizujemy się również w oświetleniu komercyjnym – wraz z deweloperami, architektami zieleni, projektantami instalacji elektrycznych poszukujemy optymalnych rozwiązań dla danego projektu.
Wraz z naszymi partnerami uczestniczymy w dużych projektach w sektorze publicznym i komercyjnym ale również doradzimy w kwestii lampki przy łóżku czy nad stołem jadalnym, krzesła biurowego dla korporacji czy fotela przy kominku 

Zbigniew Waligóra – architekt, absolwent Politechniki Szczecińskiej. Większość doświadczenia zawodowego zdobywał w trakcie prawie  dwudziestoletniego pobytu w Norwegii. Będąc współwłaścicielem prestiżowej galerii mebli i oświetlenia  Exponova w Oslo poznał na wskroś rynek europejskiego designu. Obecnie jego głównym zamiłowaniem jest projektowanie wnętrz oraz  oświetlenia.
 Uczestniczył w wielu prestiżowych projektach w kraju i zagranicą m.in dla Królowej Norwegii czy wraz z Atelier Mendini z Mediolanu w projekcie pierwszego flagship store dla Alessi. 
Projekty autorstwa Zbigniewa Waligóry charakteryzują się prostotą i elegancją. Widać w nich fascynację stylem modernistycznym, minimalizmem. Na co dzień tworzy iluminacje świetlne oraz projekty wnętrz willi ,rezydencji ,apartamentów dla klientów z Polski i zagranicy. Choć kocha minimalizm ,to nie zawsze “ mniej znaczy więcej” …..
Close Menu